Wiadomości

stat

Riksze z małą gastronomią czynne też jesienią i zimą

Gorąca "kawa z roweru" może okazać się bardzo dobrym pomysłem w chłodniejsze, jesienne dni.
Gorąca "kawa z roweru" może okazać się bardzo dobrym pomysłem w chłodniejsze, jesienne dni. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Punkty z małą gastronomią w pasie nadmorskim w Gdańsku od tego roku będą czynne również jesienią i zimą. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na dzierżawę stoisk w formie riksz. Umowy ze zwycięzcami zostały podpisane na czas od 1 października do 31 marca 2020 r. Kawiarenki stanąć mają w sześciu lokalizacjach - przy wejściach na plażę w Jelitkowie oraz w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie.Często jadasz poza domem?

tak, codziennie 10%
przynajmniej raz w tygodniu 37%
raz w miesiącu 31%
praktycznie nigdy 22%
zakończona Łącznie głosów: 1119
Miejscy urzędnicy tłumaczą, że teren pasa nadmorskiego jest zbyt skromnie wyposażony w infrastrukturę gastronomiczną. Lokale skupione są w dwóch miejscach - na tzw. budach w Brzeźnie (końcówka al. Hallera) oraz w Jelitkowie (przy ujściu Potoku Oliwskiego).

- Brak oferty gastronomicznej od parkingu przy końcówce al. Jana Pawła II w stronę mola jest zauważalny. Odpowiedzią miasta była propozycja lokalizowania foodtrucków w kilku wybranych miejscach - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Niestety ze względu na brak infrastruktury (brak przyłączy prądu) oraz wątpliwości co do wjazdu pojazdów na obszar parku pomysł nie sprawdził się. Stąd rozwiązanie bardziej mobilne - rowery oraz riksze.

Konkurs na punkty gastronomiczne w formie riksz- W ostatnich dwóch sezonach letnich w konkursach na sezonowe punkty obsługi ruchu turystycznego promowaliśmy te rozwiązania. Jednak pas nadmorski jest miejscem spacerów nie tylko latem, ale cieszy się dużą popularnością także poza sezonem - jesienią i zimą. Wobec zainteresowania przedsiębiorców kontynuowaniem swojej działalności nie tylko latem zorganizowaliśmy konkurs na punkty w formie riksz na okres od 1 października do 31 marca 2020 r. - wskazuje urzędniczka.
Kawiarenki staną w sześciu lokalizacjach: przy wejściu na plaże nr 63 i 72 oraz w czterech miejscach w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie.
Kawiarenki staną w sześciu lokalizacjach: przy wejściu na plaże nr 63 i 72 oraz w czterech miejscach w okolicy dojścia do molo w Brzeźnie. graf. trojmiasto.pl
W konkursie wzięło udział dwóch oferentów, którzy łącznie złożyli dziewięć ofert. Ostatecznie szacunkowy dochód GZDiZ z dzierżawy wyniesienie (wraz z opłatami z tytułu zajęcia terenu) około 43 tys. zł za cały okres - od 1 października do 31 marca przyszłego roku.

- Po 1 kwietnia 2020 r. zostanie zorganizowany nowy konkurs na cały okres letni. Jeśli rozwiązanie na okres zimowy sprawdzi się, będziemy ponawiali konkursy w kolejnych latach - podsumowuje Magdalena Kiljan.

Opinie (172) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Wybitne spektakle w wersji online. Najbliższy tydzień z teatrem w sieci
Wybitne spektakle w wersji online

Kulinaria

Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    10. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbyła się w roku: