Wiadomości

Sopot prawie jak Ibiza. Bob Sinclar na plaży

Sinclar zagrał dwugodzinny set.
Sinclar zagrał dwugodzinny set. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Sopocka plaża tańczyła tej nocy do bladego świtu. W sobotę przy Zatoce Sztuki wystąpił Bob Sinclar, znany na całym świecie francuski didżej.Kapryśna nadmorska pogoda prawie pokrzyżowała szyki organizatorom oraz imprezowiczom, którzy sobotni wieczór od dawna planowali spędzić podczas tańców na plaży do muzyki Boba Sinclara. Przez cały dzień padał deszcz i wiał silny wiatr, a to najgorszy scenariusz pogody dla letnich imprez odbywający się pod gołym niebem.

Organizatorzy - zamiast liczyć na łut szczęścia - podeszli jednak do sprawy profesjonalnie. Sugerując się kiepskimi prognozami, już dzień wcześniej ogłosili, że występ - zamiast na świeżym powietrzu - odbędzie się w specjalnie postawionym namiocie na plaży przy Zatoce Sztuki. Zapowiadany namiot okazał się tak naprawdę zadaszeniem z ułożoną na plażowym piasku drewnianą podłogą. I bardzo dobrze. Dzięki temu przestrzenne bity Sinclara nie zostały uwięzione w czterech ścianach, a kilkuset osobom o wiele łatwiej - bo w mniejszym ścisku - udało się bawić.

Sinclar na scenie pojawił się niemalże punktualnie, tuż po północy. Przy akompaniamencie wybuchających na niebie sztucznych ogni stanął za konsoletą i wcale nie kwapiąc się do przywitań z wyczekującą go od kilku godzin publiką, zaczął zapętlać bity. Skromny kontakt artysty z publiką zdawał się wcale nie przeszkadzać widzom. Sinclar przyjechał do Sopotu zagrać popisowy set didżejski złożony ze swoich własnych najbardziej znanych utworów oraz remiksów. A to wyszło mu bez zastrzeżeń. Jego house'owe rytmy świetnie uzupełniały kolażowe wizualizacje oraz zsynchronizowane z muzyką wybuchy słupów ognia oraz wystrzały dymu w stronę publiczności.

I choć w sobotę zabrakło gorącej, letniej aury - tak potrzebnej do pełni szczęścia podczas tego typu imprez - na sopockiej plaży można było spotkać osoby tańczące do bladego świtu. Prawie jak w stolicy letniego imprezowania - na hiszpańskiej Ibizie.

Warto dodać, że występ Boba Sinclara odbył się w ramach cyklu imprez i koncertów organizowanych pod szyldem Beach Club na plaży przy sopockiej Zatoce Sztuki. Do końca sierpnia wystąpią m.in. Jessie Ware, Kasia Nosowska, Dawid Podsiadło, Delilah i Kamil Bednarek.

Fragment występu Boba Sinclara.

Opinie (64) 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

25

lipca

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

Kultura

Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej

Kulinaria

Nie dostała kawy do prywatnego kubka przez "ryzyko zatrucia"
Nie dostała kawy do prywatnego kubka

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Pierwszy polski festiwal jazzowy odbył się 1956 r. w: