Wiadomości

Święto polskiego rocka. Koncert T.Love w Starym Maneżu

Rok 2017 w muzyce rockowej okazał się rokiem pożegnań. Swoją działalność zawiesiły Hey oraz T.Love, dwoje gigantów polskiej sceny muzycznej. Oba zespoły zagrały w Trójmieście swoje pożegnalne i zarazem jubileuszowe koncerty. Muniek Staszczyk z trójmiejską publicznością pożegnał się w sobotę podczas koncertuStarym Maneżu. Był to występ, jakiego ten klub jeszcze nie widział!Jubileuszowy koncert T.Love zgromadził w Starym Maneżu prawdziwe tłumy. Na występ głównej gwiazdy wieczoru trzeba było jednak trochę poczekać, bo chociaż drzwi klubu otwarte były już od godz. 19, Muniek pojawił się na scenie dopiero o godz. 21. Przed nim wystąpił młody stażem zespół Kwartyrnik. Nieczęsto zdarza się, żeby support został tak dobrze przyjęty przez widzów. Muzycy z Kwartyrnika wyśmienicie rozgrzali publiczność, a gorąca atmosfera nie spadła już do ostatniej piosenki T. Love.

Muniek Staszczyk nie miał dla swoich fanów litości. Przez cały koncert nie tyle zachęcał, co zmuszał publikę do dawania z siebie stu procent. Takiego pogo jak w sobotni wieczór pod sceną, w Starym Maneżu jeszcze nie było. Emocje sięgały zenitu, a fani wraz z wokalistą odśpiewali wszystkie największe przeboje zespołu, których tego wieczora nie zabrakło.

"King" - T.Love


- Ten koncert będzie przekrojem przez całe 35 lat naszej działalności - zapowiedział Muniek Staszczyk i obietnicę spełnił.
Podczas trwającego ponad dwie godziny koncertu, zespół zagrał piosenki ze wszystkich swoich płyt. Ze sceny rozbrzmiały m.in. "King", "Warszawa", "Autobusy i Tramwaje", "Ajrisz", "To wychowanie", "Bóg", "Potrzebuję wczoraj", "Jest super", "1996", "IV Liceum", "Gnijący świat", "Chłopaki nie płaczą", "Lucy Phere" a także nowsze "Blada""Pielgrzym". Jako niespodziankę dla fanów zespół przygotował też cover piosenki "Polska" grupy Kult.

Patrząc na energię sceniczną Muńka Staszczyka trudno było uwierzyć, że zespół jest już na scenie od 35 lat. Wydawać się mogło, że grupa postawiła sobie za cel, żeby jubileuszowa trasa zapadła w pamięć wszystkim fanom. "Krzyczcie do mnie między piosenkami", "Dajcie z siebie wszystko", "Rozwalmy tę tancbudę" wykrzykiwał artysta. Trzeba przyznać, że był w doskonałej formie i ani przez chwilę nie dał sobie ani publiczności odpocząć.

"Chłopaki nie płaczą" - T.Love


Momentami było też sentymentalnie, np. gdy Muniek przerwał koncert by przedstawić swoich muzyków i podziękować im za wspólne lata koncertowania lub kiedy wspominał swoje pierwsze występy w gdańskim klubie Kwadratowa-o2.html' class='parse-link' title='Akademicki Klub PG Kwadratowa'>Kwadratowa. Artysta bardzo pozytywnie odnosił się do trójmiejskiej publiczności, wspomniał, że zawsze była mu przychylna i nigdy go nie zawiodła. Warto dodać, że Muniek zadedykował sobotni koncert niedawno zmarłemu Yachowi Paszkiewiczowi.

Nie zabrakło też jubileuszowych akcentów. Publiczność odśpiewała zespołowi tradycyjne "Sto lat", a z sufitu zleciało kolorowe konfetti i choć wszyscy mieli świadomość tego, że zespół ogłosił zawieszenie działalności, ze sceny nie padły żadne wyjaśnienia. O ile koncert Hey nie pozostawił złudzeń, że jest on pożegnaniem, tak sobotni koncert T.Love dał fanom nadzieję, że rozłąka z zespołem jest jedynie tymczasowa. Muniek Staszczyk tak dobrze czuł się na scenie, że trudno jest uwierzyć w to, że miałby na nią nie wrócić.

Opinie (66) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

11

lipca

16

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Mija termin zwrotu tablic z postulatami Sierpnia '80. ECS ich nie odda
ECS nie odda tablic z 21 postulatami

Kulinaria

Gdzie w Trójmieście spróbujemy kaszubskiej kuchni?
Kaszubska kuchnia w Trójmieście
Slow Fest Sopot: trwa kulinarny festiwal na Molo
Trwa Slow Fest Sopot na Molo

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Skrót NCK oznacza: