Wiadomości

Po festiwalu storczyków na Hipodromie


Przez cały weekend na sopockim Hipodromie możemy nie tylko podziwiać, ale także kupić kilkadziesiąt różnych gatunków kwiatów z całego świata. Wydarzenie o nazwie Świat Storczyków - The World of Orchids przyciąga chętnych nie tylko z Trójmiasta.Jednym z głównych kwiatów na sopockim wydarzeniu jest storczyk, którego na świecie jest aż 40 tys. gatunków.

- Storczyki są niesamowite ze względu na swój kolor i to, że jest ich ponad 40 tys. gatunków. Dlatego każdy może znaleźć w storczykach coś dla siebie. Są to rośliny, które uważa się za kwiaty arystokratów, ponieważ oni jako pierwsi sprowadzili je do Europy. Większość z nich rośnie w obszarach tropikalnych. Te kwiaty mają tak jak wspomniałam niesamowity kolor i zapach. Niektóre storczyki potrafią nawet kształtem imitować owady - mówi Monika Lipińska, organizator.
Na odwiedzających w tym roku czekają takie rośliny jak: storczyki, rośliny owadożerne, rośliny tropikalne, oplątwy, skrętniki, kaktusy czy żywe kamienie. Co ciekawe, wystawców na tegorocznym wydarzeniu jest ponad 20 - przyjechali z całej Polski, a także z Ekwadoru, Hiszpanii, Niemiec, Malezji, Portugalii, Węgier, Austrii i Litwy.

- Jesteśmy na tym wydarzeniu już drugi raz. W zeszłym roku zakupy były bardzo udane, w tym roku czujemy, że będzie nie inaczej. Cieszymy się, że w jednym miejscu jest aż tyle gatunków kwiatów, tym bardziej tych, które uwielbiamy - storczyków. Chcielibyśmy się załapać na Noc Orchidei, ale zaraz wracamy do domu - przyjechaliśmy z Olsztyna - mówiła pani Beata z mężem.
Wystawę można zwiedzać do 20 maja w godz. 10-18 na sopockim Hipodromie w Hali Pomarańczowej zobacz na mapie Gdańska (wejście od Ergo Areny). W sobotę, 19 maja, w godz. 19-22 odbędzie się Noc Orchidei, czyli wieczorne zwiedzanie wystawy oraz aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

Opinie (36)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08

sierpnia

Octopus Film Festival 2020 Gdańsk, różne lokalizacje

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

21

sierpnia

Muzyczne Lato Vol. 5 - Faza... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Bałagan z muzyką na ulicach Gdańska - kto ponosi winę?
Muzyka uliczna w Gdańsku: kto winny?
Znamy laureatów Gdańsk Press Photo 2020
Przyznano Gdańsk Press Photo 2020

Kulinaria

Okiem dietetyka: domowe lody bez cukru
Jak zrobić domowe lody bez cukru?
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W serii albumów "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia" znajdziemy zdjęcia: