• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Udane zamknięcie sezonu na 100czni po raz szósty

Julia Rzepecka
24 września 2023, godz. 11:00 
Opinie (85)

Mieszkańcy Trójmiasta tłumnie odwiedzili 100cznię w sobotę, aby pożegnać sezon letni w tym rozrywkowym miejscu. Imprezy nie pokrzyżowała pogoda, która była doskonała - choć zaraz kończy się wrzesień, wieczór był ciepły i przyjemny. Na kontenerowych scenach zagrali duet elektro-jazzowy Skalpel, a także Papa Zura, Expo 2000 The Very Polish Cut Outs oraz Falcon1.

Którą stoczniową "miejscówkę" lubisz najbardziej?

Trudno już wyobrazić sobie Trójmiasto bez rozrywkowych miejsc, które "wyrosły" na terenach postoczniowych. Jeszcze do niedawna to Sopot był imprezową stolicą, odwiedzaną przez tłumy. Jednak od paru lat w każdy letni weekend mieszkańców przyciągają dawne stoczniowe hale. A wszystko zaczęło się przecież od 100czni.

Przez ten czas kontenerowe miasteczko rozrosło się do sporych rozmiarów, proponując rozrywkowe przestrzenie pod dachem i pod chmurką. Przybyło barów, punktów gastronomicznych, wydarzeń za dnia i w nocy, a także klimatu - miejsce jest świetnie zagospodarowane i na każdym kroku można natknąć się na kolorowe neony, szyldy, znaki i dodatki stworzone przy zachowaniu industrialnego charakteru.

Do kawiarni z laptopem. Tu popracujesz i wypijesz dobrą kawę Do kawiarni z laptopem. Tu popracujesz i wypijesz dobrą kawę

Tegoroczny sezon był bogaty w wydarzenia. Były seanse kinowe, targi i kiermasze, zajęcia jogi i programowania, dyskusje, warsztaty kulinarne, wystawy, konkursy dla jeżdżących na desce, a nawet... muzyka klasyczna. To nie wszystko, ponieważ w tym roku odbyły się też familijne warsztaty z Polskiego Języka Migowego, Zielony Slam Poetycki czy zajęcia tworzenia własnego zielnika. Mocno zapełniła się także galeria Layup. 100cznia z roku na rok się rozwija, ale zasady pozostają takie same. Jedną z nich jest darmowy wstęp i oczywiście tak samo było w sobotę.

Kluby w Trójmieście - znasz wszystkie? • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
Ścieżkę dźwiękową do ostatniego wieczoru w plenerze zapewnił Skalpel ze swoim audiowizualnym setem, Expo 2000 prezentujący materiał z nadchodzącego EP oraz Papa Zura. Ekipa The Very Polish Cut Outs odpaliła swoją scenę w przestrzeni Inside, a Falcon1 jak zawsze miksował rap z kontenera na Patio. Przez całą noc wszystkie pięć barów działało na pełnych obrotach, a wszystkie punkty gastronomiczne serwowały swoje smakołyki przez cały dzień i noc.

Przybyło mnóstwo ludzi na zamknięcie sezonu, a frekwencji na pewno sprzyjała dobra pogoda. Właściwie każda przestrzeń wypełniona była imprezowiczami. Wiele osób słuchało koncertu duetu Skalpel na specjalnie rozstawionej scenie w Przesmyku. Zajęte było boisko do koszykówki, rampa dla deskorolkarzy, niełatwo było wypatrzeć wolne leżaki. Wieczór zdecydowanie należał do udanych.

Jaki alkohol Polacy kupują najczęściej? W wyborach alkoholowych jesteśmy zgodni Jaki alkohol Polacy kupują najczęściej? W wyborach alkoholowych jesteśmy zgodni

Miejsce dla każdegoCharakter 100czni jest niewymuszony i to jest jej bardzo mocną stroną. Nie jest to kolejne miejsce, do którego ludzie przychodzą tylko po to, aby się pokazać i zrobić zdjęcia na Instagram. Można tam zarówno przyjść na imprezę i szaleć na parkiecie, ale każdy, kto po pracy w godzinach popołudniowych, nawet w koszuli prosto z biura przyjdzie odsapnąć na leżaku, wygrzać się w słońcu i zjeść coś smacznego, absolutnie nie będzie odstawał. Przychodzą tam całe rodziny z dziećmi, ludzie starsi i młodsi, w ciągu dnia mile widziane są też zwierzaki.

 • Mariusz Waras to pochodzący z Gdyni malarz, grafik, projektant, autor wielu murali. Jedna z jego prac znajdująca się na 100czni nawiązuje w formie do plakatów wyborczych.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
 • 100cznia zamknęła sezon w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni.
- Strasznie mi szkoda, że sezon na 100czni już się skończył - mówi Monika z Wrzeszcza. - Nie zdążyłam się nacieszyć tym miejscem w tym roku, tak jak bym chciała, a pogoda jeszcze jest na tyle dobra, że chętnie wpadłabym tu również za tydzień. No ale trudno, trzeba poczekać na przyszły sezon.
Podobnie jak w poprzednich latach, 100cznia na zimę nie zamyka się całkowicie. W hali Inside prawdopodobnie będą przygotowane wydarzenia w zimowych miesiącach, planowana jest również impreza sylwestrowa.

Miejsca

 • 100cznia Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5
 • Layup Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (85)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (38 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (27 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakim obiekcie zagrała swój jedyny koncert w Polsce Whitney Houston?