Wiadomości

Wiceminister nauki: 18 stycznia realnym terminem powrotu do szkół

Dyrektorzy i nauczyciele oczekują też w miarę szybkiej informacji co do szczegółów organizacji nauki.
Dyrektorzy i nauczyciele oczekują też w miarę szybkiej informacji co do szczegółów organizacji nauki. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

- 18 stycznia jako wstępna data powrotu uczniów najmłodszych klas do szkół wydaje się aktualna - powiedział w poniedziałek wiceszef MEN Wojciech Murdzek. Wziął udział w konsultacjach z dyrektorami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w sprawie powrotu szkół do nauczania stacjonarnego.Czy uczniowie powinni wrócić do nauki stacjonarnej po feriach zimowych?

zdecydowanie tak, wszystkie klasy 47%
tak, ale tylko klasy I-III 19%
tak, ale tylko uczniowie klas IV-VIII i szkoły średnie 2%
tak, ale tylko ósmoklasiści i maturzyści 9%
nie, powinna być kontynuowana nauka zdalna 23%
zakończona Łącznie głosów: 1000
Do kiedy będzie trwało zdalne nauczanie? Wiceminister resortu nauki pytany w poniedziałek o termin powrotu uczniów do szkół podkreślił, że dla najmłodszych klas aktualna wydaje się data 18 stycznia. W pierwszej kolejności do szkół powinny wrócić klasy I-IV.

- Jest zgoda, by w drugiej kolejności powrócili do szkół maturzyści i ósme klasy. Dyrektorzy i nauczyciele oczekują też w miarę szybkiej informacji co do szczegółów organizacji nauki, np. czy w tym roku odbędzie się ustna matura - mówił Wojciech Murdzek.
Dodał, że powrót do nauki stacjonarnej musi się odbyć w sposób mądry i bezpieczny.

- Musimy się tego powrotu uczyć, stąd wersja sukcesywnego wracania kolejnych klas i dokładanie do tego modelu hybrydowego - powiedział minister.

Czytaj też: "Marcin, tu powinno być inaczej. Weź się przesuń", czyli jak wyglądają zdalne sprawdziany

Zgodnie z decyzją polskiego rządu ferie zimowe rozpoczną się dla wszystkich 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia.

Kolejne miesiące edukacji w domuW poniedziałek odbyły się konsultacje z dyrektorami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w sprawie powrotu szkół do nauczania stacjonarnego. Dyskutowano m.in. o wyzwaniach związanych ze zdalnym nauczaniem i zagrożeń związanych z ograniczeniem kontaktów społecznych wśród uczniów.

Przypomnijmy, że uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII), ponadpodstawowych oraz studenci uczą się w domu od października. 9 listopada, kiedy wprowadzono dodatkowe obostrzenia, do tej grupy dołączyły także dzieci uczące się w klasach I-III szkoły podstawowej.

Opinie (52) 1 zablokowana

 • Zaraz po ogólnopolskich feriach - ciekawe co może pójść nie tak...

  • 69 3

 • Dajcie na wstrzymanie z tą nauką, przecież zaraz wakacje?!

  • 33 17

 • Jeszcze nie wychowaliście nowych wyborców?!

  Przecież wystarczy im powiedzieć na kogo głosować, wybory macie zagwarantowane!

  • 3 3

 • Po feriach do szkoły

  a dwa tygodnie później znowu do zdalnej nauki?????wiadomo , że wszyscy są zmèczeni tą sytuacją, ale boję się, że nie będzie tak różowo jakbyśmy sobie życzyli...Doskonale rozumiem rodziców młodszych dzieci, które same w domu zostać nie mogą ( mam w rodzinie ten problem) . Licealiści radzą sobie całkiem dobrze ( jeśli chcą oczywiście;)).. Niestety styczeń, luty, marzec to miesiące mega grypowe i przeziębieniowe.... Trudno jest cokolwiek przewidzieć.....sama mam ciągle mieszane uczucia w zaistniałej sytuacji.....

  • 67 27

 • Bez sensu

  Napisz coś konstruktywnego....

  • 5 0

 • rodzice traktują szkoły jako przechowywalnie dzieci - tyle wyszło z lockdownu

  i jest to żenujące. Kiedy nasi zachodni sąsiedzi się zamrażają, żeby uniknąć kolejnych wzrostów zgodnów, u nas populiści zapowiadają powrót do szkół, który jest łatwym przepisem na kolejną falę covidu, a ludzie którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa się cieszą, bo dzieciaki w końcu przestaną siedzieć im na głowach.

  • 60 58

 • Żadne tzw obostrzenia, które miały być antidotum i zlotym srodkiem nie działają i nigdy nie mogly dzialac. Nie ma zadnej korelacji pomiedzy tymi wszystkimi zakazami nakazami absurdami a zachorowalnoscia. Wszystko psu na bude. Panstwo zrujnowane. Umieralnosc najwieksza po 2 wojnie przez zamknięcie dla ludzi sluzby zdrowia. Morawiecki swoje i wirus swoje no jak inaczej.

  • 47 21

 • bzdura

  we Francji gdzie lockdown jest o wiele mocniejszy szkoły i przedszkola są otwarte. w Niemczech szkoły zamknęli dopiero dziś.

  • 22 8

 • To wszystko nie trzyma się kupy

  Proszę sobie pójść do Riviery i zobaczyć ile tam jest młodzieży. Do centrum handlowego mogą iść a do szkoły nie. No kurcze, dość już tej farsy w postaci zdalnego nauczania. Niektórych uczniów nie słyszałam (słowo "widziałam" byłoby nadużyciem bo nie włączają kamerek) od października! Za przeproszeniem, g*wniane, losowo wybrane obostrzenia, które nic nie dają bo są nieprzemyślane, a dzieci tracą coraz więcej czasu zamiast naprawdę się uczyć.

  • 67 18

 • I bardzo dobrze

  bo ile można z dziecmi w domu siedzieć na "homeoffice". To że szkoły zostały zamknięte to jedna wielka bzura i nieporozumienie.
  Ciekawe kto rodzicom zwróci kase za to że zostali zmuszeni zostać w domu. MEN?

  • 41 35

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30

lipca

Letnie Brzmienia: Fisz Emad... Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

06

sierpnia

Letnie Brzmienia: Kuba Bada... Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

08

sierpnia

Letnie Brzmienia: Miuosh Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Podczas jubileuszowej X edycji festiwalu w Sopocie, piosenkarz Robert Charlebois wręczył dyrygentowi Henrykowi Debichowi: