• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wróżka prawdę ci powie? Andrzejki to dobra okazja, żeby to sprawdzić

Ewa Palińska
29 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Jeśli kiedykolwiek myślałeś o skorzystaniu z usług wróżki, andrzejki są ku temu znakomitą okazją. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o skorzystaniu z usług wróżki, andrzejki są ku temu znakomitą okazją.

Jedni podchodzą do kwestii przewidywania przyszłości z przymrużeniem oka, inni zupełnie na poważnie. Jeszcze inni u wróżki, wróża czy w kartach starają się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania bądź sprawdzić, czy podjęte, ważne decyzje w przyszłości przyniosą zamierzone efekty. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, czy skorzystać z usług osób przepowiadających przyszłość, to andrzejki będą stanowiły ku temu znakomitą okazję. To przecież jedna z najbardziej magicznych nocy w roku.Andrzejki 2023. Wróżby i imprezy. Kiedy są Andrzejki? Andrzejki 2023. Wróżby i imprezy. Kiedy są Andrzejki?


Czy korzystała(e)ś kiedyś z usług wróżki/wróżbity?

Przepowiadanie i snucie domysłów na temat przyszłości cieszy się niesłabnącą popularnością. Zapalonymi miłośnikami horoskopów są np. ludzie młodzi, czego najlepszym dowodem jest fakt, że określenie "zodiakara" bierze udział w plebiscycie na młodzieżowe słowo roku 2021.

- Zodiakara oznacza młodą osobę interesującą się horoskopami i wierzącą w magiczne właściwości przypisywane znakom zodiaku - tłumaczy Julka, uczennica 1 klasy jednego z gdańskich liceów. - Myślę, że choć słowo to teraz stało się szczególnie popularne, to tak naprawdę zodiakary istniały od zawsze. Moja mama opowiadała, że kiedy w wieku kilkunastu lat brała do ręki "Bravo", zaczynała lekturę właśnie od horoskopu. Dziś robi to samo z innymi kolorowymi magazynami o tematyce lifestylowej. Sprawdza też w internetowych sennikach znaczenie niektórych snów, horoskop dzienny, miesięczny, miłosny. Jednocześnie twierdzi, że nigdy w horoskopy nie wierzyła i to się nie zmieniło - śmieje się Julka.

Andrzejki 2021. Imprezy, wróżby andrzejkowe i historia świętaWróżba szyta na miarę, czyli horoskop indywidualnyW życiu niejednej zodiakary nadchodzi moment, kiedy to, co powszechne i ogólnodostępne, przestaje wystarczać. W głowie pojawiają się pytania, na które chciałoby się otrzymać konkretną odpowiedź. A przecież nie znajdziemy jej w tekście adresowanym do wszystkich, zamieszczonym w gazecie czy internecie.

- W moim przypadku potrzeba zerknięcia w "konkretnie moją" przyszłość pojawiła się tuż po rozwodzie, gdy byłam na życiowym zakręcie - opowiada Martyna. - Codziennie, idąc do pracy, mijałam cyganki, które wróżyły z ręki przechodniom w okolicy City ForumMapka w Gdańsku. Początkowo miałam opory, żeby się zgodzić, bo nie lubię tak nachalnego zaczepiania. Kiedy się w końcu przemogłam, okazało się, że to zwykłe naciąganie naiwniaków. Pani najpierw poprosiła mnie o pieniążka, mówiąc, że wróżba bez zapłaty jest nieważna, a potem co chwilę wołała o więcej. Gdy doszłyśmy do poziomu 50 zł, wycofałam się. Nie dość, że nie dowiedziałam się nic konkretnego, a wściekła cyganka na odchodne rzekomo rzuciła na mnie urok, bo nie chciałam dawać jej więcej pieniędzy.
Aneta po raz pierwszy skorzystała z usług wróżki podczas Jarmarku św. Dominika. I nie żałuje wydanych pieniędzy.

- Pani siedziała na ławce przy ul. Długiej i wróżyła z kart. Za taką usługę liczyła sobie 50 zł - relacjonuje Aneta. - Do skorzystania z porady przekonało mnie to, że wyglądała zwyczajnie. Nie jak wróżki z telewizji, które są ubrane w dziwny sposób i otoczone gadżetami. Tutaj jedynym magicznym rekwizytem była talia kart. Z nich dowiedziałam się, że spotkam miłość swojego życia, że problemy w pracy się rozwiążą i że lekarze wreszcie znajdą przyczynę mojego chronicznego zmęczenia, a potem skutecznie się z nią uporają. Na miłość nadal czekam, cała reszta się spełniła, choć od mojego spotkania z wróżką minęło półtora roku.

Ciekawe zawody: Wróżka - magiczne zajęcieWieczór z 29 na 30 listopada to od wieków okazja do andrzejkowych wróżb i przepowiedni. Wieczór z 29 na 30 listopada to od wieków okazja do andrzejkowych wróżb i przepowiedni.

"Chcę się poradzić, ale nie mam odwagi się spotkać..."Choć przepowiadanie przyszłości jest tak popularne, wiele osób nadal ma opory przed osobistą wizytą u wróżki.

- Wstydzę się tego, że znajomi zobaczą, że do niej wchodzę - tłumaczy Marta. - Wstydziłabym się też przed wróżką tego, że chcę skorzystać z jej porad, bo wierzę, że przyszłość da się przepowiedzieć. Sama w towarzystwie nigdy się do tego nie przyznaję i wyśmiewam tych, którzy uważają inaczej. Czyli - de facto - wierzą w to, co ja. Jednocześnie odczuwam ogromną potrzebę, żeby poszukać "w gwiazdach" odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dlatego też regularnie korzystam z usług wróża za pośrednictwem streamingu live poprzez stronę internetową.
Korzystając z porady na odległość, w szczególności przez internet czy telefon, warto dokładnie sprawdzić cennik. Chwila zapomnienia może się bowiem okazać bardzo kosztowna.

- Moja babcia jest wielką fanką telewizyjnych wróżbitów. I nie mieliśmy nic przeciwko temu, że ogląda te programy, póki nie zaczęła do nich wydzwaniać - wspomina Marcin. - Nie dodzwoniła się nigdy, a najwyższy z rachunków opiewał na kilkaset złotych. Tyle zapłaciła za czekanie na połączenie z wróżbitą, które jednak nigdy nie nastąpiło.
Maria dała się natomiast naciąć naciągaczowi internetowemu.

- Wprowadziłam dane karty kredytowej i zaczęliśmy rozmawiać. Nie wiedziałam, że stawka podana na stronie dotyczy samego połączenia, a później dolicza się "minutówkę", czyli kwotę mnożoną przez liczbę przegadanych z wróżem minut. Z konta zeszło mi prawie tysiąc złotych. Później korzystałam jeszcze z innych stron, płacąc za jedną taką sesję od 50 do 350 zł, ale zawsze pilnowałam, żeby nie było tam żadnych ukrytych opłat.

Wizyta u wróżki. Czego możemy się spodziewać?Wróżki nie zawsze widzą przyszłość w szklanej kuli. Często takie spotkania wyglądają zupełnie zwyczajnie. Wróżki nie zawsze widzą przyszłość w szklanej kuli. Często takie spotkania wyglądają zupełnie zwyczajnie.

A gdyby tak twarzą w twarz?Ci, którzy korzystają z usług wróżki, niemal jednogłośnie przyznają, że największą frajdę daje im spotkanie osobiste. Zanim jednak się na nie umówią, warto przejrzeć oferty i zastanowić się, jaki rodzaj wróżenia najbardziej będzie nam odpowiadał. W naszym katalogu znajdziecie kontakty do osób wróżących z ręki, kart, osobiście, telefonicznie i przez internet. Co ważne, pod wieloma ofertami znajdują się też zweryfikowane opinie klientów, które z pewnością pomogą w dokonaniu wyboru.

Wróżki w Trójmieście - zobacz, kto oferuje swoje usługi


Wróżkę bądź wróża można też wynająć, co może okazać się ciekawym dopełnieniem organizowanej przez nas imprezy.

- Pierwszy raz zdecydowałyśmy się wynająć wróżkę trzy lata temu, na wieczór panieński naszej przyjaciółki. Zapewniła nam tak fenomenalną zabawę, że od tego czasu nie wyobrażamy sobie żadnej większej imprezy bez wróżki - opowiada Teresa, programistka z Gdyni. - Koszt nie jest duży, jeśli rachunek dzieli między siebie kilka czy kilkanaście osób - nasza wróżka życzy sobie 300 zł za 3 h, ale zdarzyło się, że zostawała z nami dłużej i przyłączała do zabawy.
Z podobnym kosztem muszą się liczyć ci, którzy potrzebują wróżki na wyłączność.

- Jest jednak ta przewaga, że możemy zadać każde, nawet najbardziej intymne pytania. Zwierzyć się ze wszystkiego, o wszystko zapytać - mówi Helena, stała klientka jednej z gdańskich wróżek. - Czy wróżby się sprawdzają? Część może tak, na spełnienie reszty czekam. Wydaje mi się jednak, że te wizyty u wróżki potrzebne są mi po to, żeby zrobić porządek we własnej głowie. Że to nie wróżka podejmuje za mnie decyzję, tylko ja, czerpiąc siłę z naszego spotkania. Niemniej takie wizyty pomogły mi się zmierzyć z wieloma sprawami, z którymi przez długi czas uporać się nie byłam w stanie. I choćby z tego względu wizytę u wróżki polecam wszystkim. Nie tylko zodiakarom.
Quiz Andrzejkowe tradycje Średni wynik 54%

Andrzejkowe tradycje

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (43 opinie)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (38 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Co jest symbolem Świętego Patryka?