• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

"Miłość w Zakopanem" po francusku w Trójmieście

FK
25 kwietnia 2022, godz. 12:05 
Opinie (41)

Teledysk do "L'amour a Zakopane" - francuskiej wersji hitu Sławomira, powstał w Trójmieście.

"Miłość w Zakopanem" to jeden z największych hitów muzyki disco polo. Nową wersję hitu Sławomira postanowiła nagrać tajemnicza wokalistka Joan Bonjour. Jej autorska wersja przeboju zaskakuje aranżacją, francuskim tekstem i teledyskiem nagranym w Trójmieście. Jak wyszło? Kim jest Joan Bonjour?Koncerty w Trójmieście - kalendarz imprezCzy jesteś obecnie zakochany(a)?

Czy nad morzem nie ma miłości, że wszyscy śpiewają tu "Miłość w Zakopanem"? Fakt ten zaintrygował Joan Bonjour tak bardzo, że teledysk do francuskiej wersji hitu Sławomira postanowiła nagrać w Trójmieście. Dlaczego nie w górach? Tajemnicza wokalistka śmieje się, że to dlatego, że jeszcze tam nie dotarła.

Artystka opowiada o sobie, że jest Francuzką z krwi i kości, która kiedyś wyszła na spacer po swoim ukochanym Paryżu i tak się zamyśliła, że doszła do Gdańska. Nie pamięta, jak, kiedy i ile jej to zajęło. Pamięta jedynie, że nad morzem wszyscy nucili "Miłość w Zakopanem". Joan zaczęła interpretować ten utwór inaczej i tak narodziło się "L'amour a Zakopane". Dlaczego nie nagrała tego w górach?

- Bo jeszcze tam nie dotarłam - odpowiada krótko.

Jak spędzić majówkę w Trójmieście? Najciekawsze propozycjeJane Bonjour mówi o sobie, że jest Francuzką z krwi i kości, która kiedyś wyszła na spacer po swoim ukochanym Paryżu i tak się zamyśliła, że doszła do Gdańska. Jane Bonjour mówi o sobie, że jest Francuzką z krwi i kości, która kiedyś wyszła na spacer po swoim ukochanym Paryżu i tak się zamyśliła, że doszła do Gdańska.
Teledysk do piosenki został nakręcony w Trójmieście, przy jego tworzeniu pracowali też trójmiejscy realizatorzy. Cover zbiera bardzo dobre recenzje fanów, a autor oryginalnego przeboju, Sławomir Zapała, napisał na facebookowym profilu Joan Bonjour, że jej wersja piosenki jest piękna, że rozpiera go duma i trzyma kciuki za rozwój muzycznej kariery.

- Kiedy zapytałam Sławomira o możliwość nagrania coveru, dał mi zielone światło - opowiada Joan Bonjour. - Chciałam wypuścić piosenkę dokładnie 23 kwietnia, ponieważ tego samego dnia, tylko pięć lat temu, Sławomir oficjalnie wydał "Miłość w Zakopanem". Pomyślałam, że to będzie ładna klamra. Jest to jedyna polska piosenka, która osiągnęła ponad 240 milionów wyświetleń na YouTubie i uzyskała status poczwórnej diamentowej płyty. Sławomir bardzo mnie wspierał podczas każdej rozmowy. Jestem mu ogromnie wdzięczna, ponieważ sam wyszedł z inicjatywą wypromowania tego w swoich social mediach, co było dla mnie pięknym gestem. Zawsze mogłam liczyć na jego odpowiedź, dał mi wiele wskazówek. Mam nadzieję, że będę mogła się mu kiedyś za to odwdzięczyć.
Kim jest Joan Bonjour? Opowiada, że jej "ojciec to teatr, a matka - muzyka. Zrodzona z miłości niczym Wenus". To uczucie przeniosło ją z pięknego Paryża do jeszcze piękniejszej Polski, w której zakochała się od pierwszego wejrzenia. Podróży tej nie pamięta. Swojej przeszłości też nie pamięta. Właściwie to niczego nie pamięta, oprócz swojego imienia i nazwiska - Joan Bonjour.
FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (41)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

FETA 2022

festiwal teatralny

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie kluby znajdowały się w latach 90. nad gdańskim dworcem PKS?