Wiadomości

stat

Gdańsk w komedii romantycznej. Zdjęcia ruszą w listopadzie

Gdańsk w jesiennej i zimowej szacie będzie tłem  zdarzeń w filmie "Miłość jest wszędzie".
Gdańsk w jesiennej i zimowej szacie będzie tłem zdarzeń w filmie "Miłość jest wszędzie". fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

"Miłość jest wszędzie" - taki tytuł nosić będzie komedia romantyczna, której akcja zostanie osadzona we współczesnym Gdańsku. Produkcją zajmie się Akson Studio, a w filmie pojawi się czołówka polskich aktorów."Miłość jest wszędzie" zapowiadana jest jako ciepła, rodzinna komedia romantyczna, której akcja dzieje się w okresie Bożego Narodzenia. Szczegółów, zarówno dotyczących fabuły, jak i obsady, producenci na razie nie zdradzają. Wiadomo, że na wielkim ekranie pojawić ma się reprezentacja najbardziej znanych polskich aktorów. Odpowiedzialne za powstanie filmu Akson Studio na swoim koncie ma takie kinowe przeboje jak "Miasto 44", "Wałęsa. Człowiek z nadziei" czy "Katyń" oraz seriale na czele z "Przyjaciółkami", "Magdą M." i "Belle Epoque". Reżyserią zajmie się prawdopodobnie Michał Kwieciński, który do tej pory głównie zajmował serialami ("Bodo", "Niania w wielkim mieście", "Hotel 52").

Oprócz gwiazd rodzimego filmu jedną z głównych ról zagra również Gdańsk. Władze miasta podpisały z Akson Studio umowę o współpracy, której przedmiotem jest promocja grodu Neptuna. Lokowanie Gdańska w filmie kosztować będzie 500 tysięcy złotych.

- Turyści chętnie przyjeżdżają do miejsc, w których toczą się akcje oglądanych przez nich filmów i chętnie podążają śladami swoich ulubionych bohaterów. Osadzenie fabuły w całości w Gdańsku stanowi ogromny potencjał dla promocji atrakcji turystycznych miasta, szczególnie poza sezonem turystycznym. Miasto będzie miało również wpływ na sposób, w jaki przedstawiony zostanie gród Neptuna - informuje Anna Iwanowska z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
O jakie konkretnie miejsca chodzi, na razie również nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z propozycją ulokowania w filmie Gdańska wystąpiło studio producenckie. Więcej szczegółów poznamy w listopadzie. Właśnie wtedy do Gdańska przyjedzie ekipa filmowa i rozpocznie okres zdjęciowy, który ma być także kontynuowany na początku przyszłego roku. Na premierę "Miłość jest wszędzie" poczekamy więc co najmniej do jesieni 2018 roku.

Tymczasem szansę na pokazanie się przed kamerą mają mieszkańcy Gdańska. Rozpoczęły się bowiem poszukiwania statystów. Zgłaszać mogą się osoby między 5. a 85. rokiem życia.

- Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Zachęcamy do zgłaszania się całymi grupami: z rodziną, znajomymi. W szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi - przekonuje odpowiedzialny za statystowanie i pracę na planie Tomasz Łukasiewicz z Lukas Film.
Zgłoszenia do udziału w filmie w roli statystów można wysyłać na adres filmtrojmiasto@gmail.com.

"Miłość jest wszędzie" nie będzie pierwszą produkcją, w której władze Gdańska płacą za "city placement". Trzy lata temu miasto wydało prawie 300 tysięcy złotych za przeniesienie całego jesiennego sezonu serialu "Prawo Agaty" nad Motławę.

Zobacz także: Od Klossa do Boskich. Te seriale kręcono w Trójmieście

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (72)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

września

Zwiedzanie Gdańskiego Teatr... Gdańsk, Teatr Szekspirowski

26

września

Wystawa Aleksandry Makowskiej Gdańsk, Galeria Triada

05

października

Robert Florczak: Retrospect... Sopot, Państwowa Galeria Sztuki

Kultura

Romuald Wicza-Pokojski: Opera Bałtycka ma być teatrem dostępnym
Romuald Wicza-Pokojski o Operze Bałtyckiej

Kulinaria

Nowe lokale: kuchnia z Mauritiusa, gry, piwo i chleb
Nowe lokale: kuchnia z Mauritiusa, gry i chleb
Okiem dietetyka: zdrowe śniadanie do szkoły
Okiem dietetyka: zdrowe śniadanie do szkoły

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: będzie różnorodnie
Planuj tydzień: będzie różnorodnie

    Najczęściej czytane