Giełda minerałów, festiwal kwiatów i nowa kawiarnia - kompleks Ulicy Elektryków otwarty

Supernova, czyli nowy sezon na Ulicy Elektryków:

Supernova - tym hasłem kompleks Ulicy Elektryków otworzył się w całości na nowy sezon. Dla odwiedzających dostępne są wszystkie przestrzenie, oficjalnie otworzyły się też nowe punkty, jak między innymi kawiarnia Dystans czy Plener 33. W sobotę i niedzielę odbywa się też giełda minerałówfestiwal kwiatów.Coraz więcej wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych w TrójmieścieGdzie najchętniej imprezujesz?

Zobacz wyniki (502)
Ulica Elektryków nie przestaje zaskakiwać. Jej pierwsze, częściowe otwarcie odbyło się w połowie maja, gdy po długiej koronawirusowej przerwie do działania wrócić mogły ogródki gastronomiczne. Tamtego wieczoru stoczniowy kompleks przeżył prawdziwe oblężenie. Spragnieni rozrywki i spotkań mieszkańcy Trójmiasta z entuzjazmem świętowali zniesienie obostrzeń.

Oficjalne, pełne otwarcie Ulicy zaplanowano na weekend 29 i 30 maja. Pełne, ponieważ dopiero w tych dniach otworzyły się także wszystkie miejsca przynależące do Elektryków, czyli Plener 33, W4 Food Squat, klub B90, Drizzly Grizzly oraz Plenum. Zgodnie z założeniami, o których mówili twórcy kompleksu, miejsce ma być w tym sezonie otwarte nie tylko podczas nocnych imprez. W najbliższych miesiącach Elektryków będzie można odwiedzać również w ciągu dnia.

Tak było również w sobotę, gdy stoczniowe hale otworzyły się już od rana. W Plenum zorganizowano Festiwal kwiatów i roślin, który potrwa do końca niedzieli, a podczas którego można kupić najróżniejsze rośliny doniczkowe i nie tylko. Bardzo ciekawa była również giełda minerałów w tym samym miejscu, która zainteresuje nie tylko geo-pasjonatów. Można podziwiać tam nie tylko unikatowe okazy minerałów, ale także kupić ręcznie wykonaną, biżuterię a nawet zobaczyć kości dinozaurów.

Zobacz też: Twórcy Ulicy Elektryków - zdefiniowaliśmy nowy nurt rozrywki w Polsce

Klub B90 zaprezentował swoje odświeżone oblicze, a nowością jest antresola, która nadała nową jakość w klubie. W środku panowała spokojna atmosfera, a jej klimatu dodawała ambientowa muzyka i przyciszone głosy rozmawiających. Na środku klubu zawieszono wielką lampę - planetę, która swoim blaskiem rozświetlała klub i nadawała mu kosmicznego klimatu. Wszędzie rozstawione były leżaki, a na podłodze leżały dywany, co dodawało przytulnego charakteru. Klub po brzegi wypełnili goście, w każdym kącie zobaczyć można było grupy rozmawiających i odpoczywających.

- To miejsce bardzo mi się spodobało - mówił Alan, bywalec Ulicy Elektryków z Gdańska. - Było tam ciepło, przyjemnie, to takie miejsce na odpoczynek, zrelaksowanie się samemu lub ze znajomymi. Można tam usiąść, porozmawiać, może pograć w jakieś zwykłe bierki, albo nawet nic nie robić i w ogóle się do siebie nie odzywać - kontemplować. Powiedziałbym, że tam jest "zapraszająco". Nie spodziewałem się tego po tym klubie. B90 zaskoczyło mnie w tym roku bardzo. Podoba mi się też bardzo kawiarnia Dystans. Nawet nie wiem jak to określić, jest po prostu miejscem, które zaskakuje pomysłem na siebie. Tym, jakie jest proste, a jednocześnie niesamowite. Wchodzi się w kostkę, zamalowaną "tagami". Świetnie to wygląda, nie spodziewałem się, że w Gdańsku coś takiego może się otworzyć.
Kawiarnia Dystans to nowość w hali W4. To czarno-białe wysokie pomieszczenie, sprzedające kawę oraz drinki, które jest nietypowym, konceptualnym miejscem na Elektryków. Brakuje w nim krzeseł, a za stoliki muszą wystarczyć wystające ze ścian blaty. W całości pokryta białymi tagami, autorstwa Sicoer, buduje wyjątkowy klimat. Nie należy do przytulnych, lecz można odczuć, że nie o uzyskanie przytulności jej twórcom chodziło.

Hala W4 Food Squat jak zawsze zaprasza ofertą foodtrucków znajdujących się w środku. Można zamówić w House of Seitan, czyli wegańskiej kuchni roślinnej, działa też Carmnik z nową propozycją wegetariańskich oraz mięsnych burgerów, Pizza Truck oraz Nie/Mięsny z Dolnego Miasta. Nowością jest kuchnia fusion z azjatyckim twistem od Łąka Bar z Dolnego Miasta, Gyozilla z Wrzeszcza i Panczo z Wrocławia.

W4 to także hala, przez którą trzeba przejść, by dostać się na Plener 33, czyli przestrzeń, która w ten weekend ma oficjalną premierę. Miejsce to sprawdziło się bezbłędnie podczas pierwszego otwarcia w połowie maja. Wypełnione leżakami i hamakami przyciągało osoby, które chciały usiąść i odpocząć, a także tych, którzy mieli ochotę potańczyć. Przestrzeń jest tak duża, że zachowanie dystansu społecznego nie jest problemem.

Zobacz też: Nowe lokale - polskie steki, hiszpańskie tapasy, wegańskie burgery i orientalna shisha

Z kolei Drizzly Grizzly to klimatyczny klub, w którym ustawione są stoliki, ławy i dawne czerwone siedziska prosto z pociągów SKM. Lista drinków na barze zaprezentowana została w niezwykle pomysłowy sposób - każdy z nich wyświetlany był na osobnym ekranie starego, analogowego telewizora. W tle sali odtwarzano fragmenty filmów z projektora. To zdecydowanie jedno ze spokojniejszych miejsc całego kompleksu, któremu jednak nie brak uroku.

Elektryków przygotowało ofertę na atrakcje dla odwiedzających w ciągu dnia, a wieczorem nie zawiodło tych, którzy przyszli na imprezę. Wzdłuż całej Ulicy ludzie przechadzali się i tańczyli, na dwóch scenach grali DJ-e, czuć było imprezowy nastrój.

- To miejsce wieczorami nie zawodzi, lubię tu przychodzić - mówiła Ewelina z Sopotu. - Chociaż mogłybyśmy pójść bawić się w sopockich klubach, wolimy zmotywować się i przyjechać tutaj.
Pogoda nie zepsuła otwarcia sezonu na Ulicy Elektryków, która tętni życiem. Zobaczyć tam można młodszych i starszych, tych którzy chcą się wyszaleć oraz pragnących odpoczynku. W każdym z miejsc galaktyki "Supernova" znajdowali się zaciekawieni imprezowicze. Zwiedzając coraz to nowe przestrzenie, zaskakiwała liczba pomysłów oraz klimatycznych rozwiązań. Chociaż wszystkie elementy są tworzone z prostych materiałów, a w ich wykonaniu widać często surowe wykończenie, wszystko to buduje specyficzny charakter tego miejsca. Na Elektryków zapowiada się przyjemne lato.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Słoń
Słoń
hip-hop
lut 26
sobota, g. 19:30
Gdańsk, Parlament
IRA
IRA
rock / punk
mar 12
sobota, g. 17:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak brzmi hasło przewodnie festiwalu Cudawianki, który co roku odbywa się w Gdyni?