Wiadomości

stat

Globaltica: muzyczny weekend w Parku Kolibki

Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Globaltica będzie angielska kapela Orange Goblin.
Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Globaltica będzie angielska kapela Orange Goblin. fot.www.orange-goblin.com

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja festiwalu Globaltica. Już w piątek i sobotę zobaczymy artystów prezentujących muzykę świata. Wielu z nich przyjeżdża do Polski po raz pierwszy.- Festiwal odbędzie się już po raz piąty, po raz trzeci w Parku Kolibki - mówi Ewa Lamża z Fundacji Kultury Liberty, organizatora Globaltica World Culture Festival. - W tym roku będzie krótszy o jeden dzień, ale codziennie na scenie gościć będziemy od siedmiu do dziesięciu zespołów. Przygotowaliśmy ofertę dla szerokiego grona słuchaczy. Dla wielu będzie to prawdziwa gratka, bo część zespołów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy.

Przykładem mogą być zespoły Firewater, Howlin' Rain, Murder By Death, czy Mariee Sioux, które nie miały jeszcze okazji zagrać w naszym kraju. Gwiazdą tegorocznej edycji ma być Lydia Lunch z Big Sexy Noise. Usłyszymy ją pierwszego dnia festiwalu. Drugim hitem będzie występ grupy Orange Goblin z Wielkiej Brytanii, która wystąpi w sobotę.

- W tegorocznej Globaltice będzie dużo nurtu amerykańskiego. Będą muzycy nawiązujący do Nicka Cave'a i punkowego brzmienia. Niedobrą wiadomością jest nieobecność Marii Boine. Niestety, artystka poważnie zachorowała i nie będzie jej na festiwalu. Osoby, które nastawiały się na jej koncert mogą zwrócić kupione bilety. Zachęcam jednak, aby pojawiły się na festiwalu. Będzie dużo innych, ciekawych zespołów - przekonuje Ewa Lamża.

Niektórzy miłośnicy muzyki mogą być rozczarowani, że w tegorocznym programie zabrakło prawdziwej gwiazdy. W poprzednich edycjach występowali przecież m.in. Goran Bregović i Sinead O'Connor. Organizatorzy podkreślają jednak, że Globaltica nie jest festiwalem promującym muzykę popularną, opartą na gwiazdach.

- Pokazuje muzykę z nurtami etnicznymi, współcześnie przetwarzaną przez artystów. Nie jest to pierwsza liga wśród rozgłośni radiowych, ale jest bardzo wartościowa i ciekawa. W tym roku chcemy trafić do osób interesujących się konkretnymi nurtami muzycznymi - tłumaczą organizatorzy.

Globaltica World Culture Festival
24-25 lipca, Park Kolibki
bilety:
jeden dzień 50 zł
karnet 80 zł

Opinie (10) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Nowe spektakle dostępne online, nie tylko z Trójmiasta
Spektakle online nie tylko z Trójmiasta
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii

Kulinaria

Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów
Firmy cateringowe zmieniają ofertę
Firmy cateringowe zmieniają ofertę

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal jazzowy, który odbywa się co roku w Sopocie, nosi nazwę: