Kizo coraz popularniejszy na świecie. Nowa płyta rapera i koncert w Gdańsku

Kizo podbija listy przebojów swoją nową płytą pt. "Jeszcze pięć minut".
Kizo podbija listy przebojów swoją nową płytą pt. "Jeszcze pięć minut". mat.pras.

"Jeszcze 5 minut", nowy album trójmiejskiego rapera Kizo, już w dniu premiery, 22 października, uzyskał status platynowej płyty. Po dwóch tygodniach krążek wspiął się na szczyt listy OLiS, czyli pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju. Kizo bije też rekordy na platformach streamingowych, a jego płyta na platformie Spotify znalazła się wśród dziesięciu najpopularniejszych nowych wydawnictw na świecie. A już niedługo koncert w Gdańsku.Wydarzenia w TrójmieścieJak muzyka, to...

Zobacz wyniki (934)
Na liście OLiS Kizo zdetronizował takich artystów, jak Mata, Sanah, Sobel, Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow. Płyta gdańszczanina sprzedaje się też w Polsce dużo lepiej niż najnowsze albumy zagranicznych gwiazd, jak Lana del Rey, Elton John czy Coldplay. Na platformie Spotify, co zrozumiałe, światowi giganci są o wiele popularniejsi od Kizo, ale ten jest zdecydowanie najchętniej słuchanym polskim artystą, nie tylko przez Polaków, ale też przez zagranicznych fanów muzyki.

Spotify co tydzień publikuje zestawienie najbardziej słuchanych utworów i płyt na swojej platformie muzycznej. Kizo i jego album "Jeszcze 5 minut" w dniach 22-24 października pojawił się na 10. miejscu światowej listy przebojów. Chodzi o odsłuch całego albumu na Spotify w dniach 22-24 października. Nowy album zawiera takie utwory, jak "Disney" (58 mln wyświetleń na YouTubie), "Król Balu", "Pogo" czy "MTS". Gościnnie pojawili się na niej m.in. Lubin, Pusher, Major SPZ, Oki, Kabe, Berson, Janusz Walczuk czy Wac Toja.

Czytaj też: Kizo i Oki rzucają się w "Pogo"

Krążek według recenzentów zawiera sporą porcję nowych bangerów, które różnią się od tych zaserwowanych przez rapera na płycie "Posejdon" wydanej rok temu. Kizo nie odchodzi od swojego stylu i w swoich piosenkach w dalszym ciągu porusza tematykę hedonistycznego życia, w którym świat opływa w luksus, szybkie samochody, kobiety i całonocne imprezy.

Okładka płyty Kizo.
Okładka płyty Kizo. mat. pras.

Kizo bije rekordy na platformach streamingowych i trafia na muralW stronę rapera leci spora fala krytyki i hejtu - ludziom nie podoba się jego sposób rapowania, wielu twierdzi, że jego muzyki nie można nazwać rapem, jeszcze inni zwracają uwagę na miałkość i powierzchowność przekazu. Jednak mimo fali krytyki Kizo dalej robi swoje i dziś jest jednym z najchętniej słuchanych polskich raperów. Pokazuje to ciągle rosnąca liczba wyświetleń na YouTubie, Spotify, a nawet częstotliwość puszczania jego ocenzurowanych nagrań w stacjach radiowych.

Kizo nie odpuszcza i pnie się coraz wyżej, a już 26 listopada będziemy mieli okazję usłyszeć go na żywo w Klubie B90, podczas koncertów w ramach trasy koncertowej promującej album "Jeszcze 5 minut".

Kizo - MTS (prod. Traperhoff):

Opinie wybrane


wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock / punk
mar 12
sobota, g. 17:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Skrót GAK oznacza: