Wiadomości

stat

Mikołajkowy koncert na Ołowiance i "na żywo" w TVN

Film "Miłość jest wszystkim" był kręcony w Gdańsku na przełomie 2017 i 2018 r. Premiera odbędzie się w piątek 23 listopada, a koncert mikołajkowy o tym samym tytule - 9 grudnia na Ołowiance.
Film "Miłość jest wszystkim" był kręcony w Gdańsku na przełomie 2017 i 2018 r. Premiera odbędzie się w piątek 23 listopada, a koncert mikołajkowy o tym samym tytule - 9 grudnia na Ołowiance. fot. Lucyna Pęsik / Trojmiasto.pl

9 grudnia w Gdańsku przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance zobacz na mapie Gdańska odbędzie się mikołajkowy koncert "Miłość jest wszystkim". Wydarzenie będzie na żywo transmitowane w telewizji TVN. Magistrat nie zdradza na razie, ani ile zapłaci za tę formę promocji, ani kto pojawi się na scenie. Wiadomo jedynie, że na "koncert zorganizowany z rozmachem" wstęp będzie darmowy.Czy zamierzasz się wybrać na plenerowy koncert mikołajkowy na Ołowiance?

tak

36%

zależy jakie będą gwiazdy

25%

nie

39%
Na razie o całym wydarzeniu wiadomo niewiele. Ma się ono odbyć w niedzielę 9 grudnia i będzie transmitowane na żywo w telewizji TVN. Jak czytamy w uzasadnieniu przetargu udzielonego z wolnej ręki, scenariusz mikołajkowego koncertu opierać się będzie na fabule dziejącego się w Gdańsku i współprodukowanego przez TVN filmu "Miłość jest wszystkim".

- Organizacja koncertu w Gdańsku wraz z transmisją, zdaniem zamawiającego, ma duży potencjał dla promocji atrakcji turystycznych miasta, dzięki usłudze lokowania produktu. Gdańsk będzie miał również wpływ na sposób, w jaki przedstawione zostanie miasto. Poprzez lokowanie produktu turystycznego, zamawiający ma możliwość pokazania uroków i atrakcji miasta, co przełoży się na zainteresowanie potencjalnych turystów i odwiedzających - czytamy w dokumentacji przetargowej.
Jak usłyszeliśmy, miasto zwleka z ogłoszeniem koncertu i jego programu, bo wciąż negocjowana jest umowa z główną gwiazdą wieczoru (w sumie artystów ma być kilku). Urzędnicy nie chcą też zdradzić, kto pojawi się tego dnia na scenie ustawionej na Ołowiance w okolicy Filharmonii Bałtyckiej.


- Koncert rozpocznie się o godz. 17 i potrwa zapewne kilka godzin. Motywem przewodnim będą święta, zimowa aura i miłość. Naszym zamiarem jest, by Gdańsk tego dnia stał się zimową stolicą miłości. Sprzyjać temu będzie specjalnie przygotowana scena ze światłami, stojące w pobliżu koło widokowe, śnieżynki oraz gwiazdy na scenie - wszystkie z najwyższej półki. Ich nazwiska poznamy na początku grudnia - mówi Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego UM w Gdańsku.
Wstęp na koncert będzie darmowy. Podczas imprezy będzie też można spotkać aktorów grających główne role w filmie "Miłość jest wszystkim", którzy wcielą się w role wysłanników św. Mikołaja.

To kolejna kooperacja gdańskiego magistratu z telewizją TVN. Na początku listopada informowaliśmy o promocji Gdańska jako tła w filmie, za którą magistrat zapłacił 500 tys. zł. Później do produkcji filmu Gdańsk dopłacił kolejne 490 tys. w zamian za ponad 50 tys. płyt DVD z logotypem miasta oraz filmem promocyjnym, na którym pokazane będzie miasto w "bajkowym" i "zimowym" klimacie.


Wcześniej 130 tys. zł kosztowały sceny do serialu "Diagnoza" kręcone na Długim Targu i Ogarnej, a za 300 tys. zł Gdańsk wystąpił jako tło w "Prawie Agaty". 100 tys. więcej gdańszczanie zapłacili za obecność swojego miasta w filmie "Kamerdyner".

Zobacz więcej: Od Klossa do Boskich. Te seriale kręcono w Trójmieście

To jednak nie koniec. Kilka dni temu okazało się, że miasto negocjuje kolejną umowę z TVN - tym razem na produkcję dziejącego się w mieście serialu o roboczym tytule "Motyw".

Opinie (256) 33 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30

marca

Stanisława Celińska - Malin... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

04

kwietnia

VIII Gdański Festiwal Impro... Gdańsk, Miejski Teatr Miniatura, Hotel Logos, Pub Spółdzielnia

04

kwietnia

Koncert poświęcony pamięci ... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Plakaty z poezją na ulicach Gdańska
Plakaty z poezją na ulicach Gdańska

Kulinaria

Restauracje z ciekawym wystrojem wnętrz cz.5
Restauracje z ciekawym wystrojem wnętrz

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: wiosenne poruszenie
Planuj tydzień: wiosenne poruszenie

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane