• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ogród Świateł w Kolibkach już działa

Alicja Olkowska
28 października 2022, godz. 22:00 

Ogród Świateł inspirowany jest bajką "Alicja w Krainie Czarów"

Po Krakowie i Warszawie przyszedł czas na Trójmiasto. Instalacje świetlne inspirowane bajką "Alicja w Krainie Czarów" stanęły na terenie Parku KolibkiMapka, położonego naprzeciwko Galerii Handlowej Klif w Orłowie. Ogród Świateł będzie czynny codziennie do 26 lutego. Za bilet ulgowy zapłacimy od 31 do 36 zł, a normalny 33 do 39 zł. Dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za symboliczną złotówkę. Poniżej garść przydatnych informacji dla tych, którzy planują wizytę.Imprezy dla dzieci ze wstępem do 30 złDuże zmiany w Parku Kolibki w Orłowie


Czy planujesz pojechać do Ogrodu Świateł?

W tym roku co prawda nie będzie jarmarku świątecznego w centrum Gdyni, ale ci, którzy szukają atrakcji na świeżym powietrzu, mogą wybrać się do Parku Kolibki, gdzie od 28 października aż do 26 lutego będzie działać Ogród Świateł.

Naszpikowany instalacjami świetlnymi teren parku to gratka przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz miłośników fotografii: po zmroku faktycznie całość robi wrażenie. Na każdym kroku czeka na zwiedzających jakaś bajkowa atrakcja, która nawet w jesiennym otoczeniu prezentuje się intrygująco.

Łącznie na terenie Ogrodu stanęło ponad 20 świetlnych punktów, m.in. słynni bohaterowie "Alicji w Krainie Czarów", 14-metrowa choinka multimedialna i tunele świetlne. Oprócz tego co 30 minut w piątki, weekendy i święta odbywają się pokazy laserowe z oprawą muzyczną. Każdy punkt jest oznaczony i opisany, a trasa zwiedzania łatwa do przejścia i nie powinna sprawić trudności nawet najmłodszym. Można ją także przejść z bezpłatną aplikacją z zagadkami do rozwiązania, którą ściągamy na samym wejściu do Ogrodu.

Wyznaczono również miejsce na ognisko, wokół którego zwiedzający mogą usiąść i się ogrzać, a najmłodsi upiec pianki marshmallow (5 zł), które można kupić w punkcie gastronomicznym z napojami (ważne: nic innego nie kupimy tu do jedzenia). Oprócz tego można zamówić rozgrzewające napoje: bezalkoholowy grzaniec (11-13 zł), herbatę (6-10 zł), kawę (6-13 zł) czy gorącą czekoladę (12 zł).

Plusem jest łatwe dojście do Ogrodu Świateł: spacerem z przystanku SKM Orłowo, a z przystanku autobusowego Gdynia Park Kolibki to dosłownie kilka kroków. Wchodzimy na teren parku i idziemy 100 metrów w głąb w stronę oświetlonej bramy. Za nią czekają kasy biletowe. Ci, którzy zamiast komunikacji miejskiej wybiorą auto, mogą zaparkować na parkingu przy CH Klif, gdzie pierwsze trzy godziny są bezpłatne, a za każdą kolejną trzeba zapłacić 8 zł.

Historia gdańskiego Cricolandu - fenomen początku lat 90. Historia gdańskiego Cricolandu - fenomen początku lat 90.
Wbrew pozorom teren Ogrodu Świateł nie jest duży, a całe przejście wg organizatorów trwa około 60 minut. My przeszliśmy je w pół godziny, ale w towarzystwie dzieci ten czas się może zdecydowanie wydłużyć, bo punktów, które zachęcają do zabawy i interakcji jest sporo. Ważne, by zdążyć do godz. 20 w tygodniu i 21 w weekendy i święta, bo o tej godz. wystawa jest zamykana.

Organizatorzy obiecują, że w ciągu najbliższego tygodnia dopracują sam punkt wyjścia, który w tym momencie jest zbyt słabo oznaczony i może sugerować, że kierujemy się do toalet. A to już koniec Ogrodu Świateł. Poza tym szkoda, że po wyjściu z wystawy, pokonując kilkudziesięciometrowe dojście do chodnika, idziemy w ciemności. Ten odcinek aż prosi się o odrobinę światła...

Mapka atrakcji. Więcej szczegółów - kliknij w zdjęcie. Mapka atrakcji. Więcej szczegółów - kliknij w zdjęcie.

Dla kogo atrakcja?


Ogród Świateł to na pewno gratka dla najmłodszych i to właśnie dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą jedynie za złotówkę. Starszaki i wyższe osoby tak dobrze już nie mają - muszą liczyć się ze znacznie większym wydatkiem. Za bilet ulgowy w zależności od dnia tygodnia muszą zapłacić od 31 do 36 zł lub 33 do 39 zł za normalny.

Ci, którzy planują więcej wizyt w Ogrodzie Świateł, mogą kupić "bilet sezonowy", który umożliwia wejście na wystawę codziennie przez cały okres jej trwania. Zapłacimy za niego 55 zł (ulgowy) i 59 zł (normalny).

Czy ceny biletów są adekwatne do tego, co otrzymujemy na miejscu? Nie ma co ukrywać, że to duży wydatek do kilkuosobowej rodziny z większymi dziećmi, lecz faktem jest, że Ogród Świateł stworzony jest z myślą o najmłodszych i ci będą nim zachwyceni. Dorośli może nie "wsiąkną" w ten świat, ale na pewno będą mieli okazję zrobić wiele pamiątkowych zdjęć dzieciom w bajkowej scenerii.

Praktyczne informacje - zanim pojedziesz, przeczytaj:Godziny otwarcia Ogrodu Świateł

Poniedziałek-piątek:

28.10.2022-10.11.2022: 17-20
11.11.2022-29.01.2023: 16-20
30.01.2023-27.02.2023: 17-20

Weekendy i święta:
16-21

Jedyne wejście do Ogrodu Świateł znajduje się od strony Alei ZwycięstwaMapka, vis a vis CH Klif. Ostatnie wejście na teren wystawy odbywa się na 30 minut przed jej zamknięciem (ogród zamykany jest w tygodniu o godz. 20, a w weekendy i święta o 21).

Na wystawę dojedziemy komunikacją miejską:
- przystanek docelowy autobusowy "Gdynia Park Kolibki", gdyńskie linie autobusowe i trolejbusowe zatrzymujące się na tym przystanku: G, S, 21, 31;
- przystanek SKM "Gdynia Orłowo".

Parkingi przy samym Ogrodzie Świateł w parku Kolibki wg informacji od organizatorów będą zamknięte, żeby nie generować korka przy wjeździe/wyjeździe. Za to parking przy CH Klif jest dostępny dla gości Ogrodu Świateł i jest bezpłatny do trzech godzin postoju. Każda kolejna godzina kosztuje 8 zł.

Bilety można kupić z wyprzedzeniem online lub w kasie znajdującej się na terenie Ogrodów Świateł. Kasy są czynne codziennie 30 minut przed otwarciem wystawy i zamykane są w tygodniu o 19:30, a weekendy i święta o 20:30.

Obowiązuje zakaz wchodzenia z psami na teren Ogrodu Świateł.

Nie obowiązuje Karta Dużej Rodziny ani Bon Turystyczny.
20:02 6 LISTOPADA 22

Gdynia Kolibki rozświetlona na maksa (5 opinii)

Ogród świateł i Alicja w krainie czarów aż oślepia przejeżdżających rowerzystów i przechodzących pieszych.
Ogród świateł i Alicja w krainie czarów aż oślepia przejeżdżających rowerzystów i przechodzących pieszych.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

31. Finału WOŚP

imprezy i akcje charytatywne

Dubioza Kolektiv

rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Nagrodą w Konkursie Piosenki Polskiej podczas festiwalu piosenki w Sopocie był: