• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Perkusista Blur: "negocjujemy koncert w Gdańsku"

goch
12 stycznia 2023, godz. 14:00 
Opinie (45)

Wiele wskazuje na to, że legendarny brytyjski zespół Blur pojawi się w tym roku w Trójmieście. Potwierdził to sam perkusista zespołu, Dave Rowntree, podczas czatu na żywo w serwisie Reddit.Festiwale muzyczne w Trójmieście


Gdzie chciał(a)byś zobaczyć Blur na żywo?

Blur to - obok Oasis - najważniejszy brit-popowy i brit-rockowy zespół, który miał ogromny wpływ na rozwój muzyki rockowej w XX wieku w całej Europie. To bezsprzeczna legenda. I ta legenda w ubiegłym roku dała znać, że wraca na scenę. Wiele osób myślało, że ogłoszone koncerty na londyńskim Wembley będą jedynymi. Trochę kaprysem, trochę tęsknotą za dawnymi czasami.

Okazało się jednak, że Blur rusza w trasę. Pojawiały się kolejne terminy, przede wszystkim na największych festiwalach. Fani zaczęli szaleć ze szczęścia. Fenomen Blur jest bowiem globalny i wielu miłośników rocka chętnie zobaczy występ Anglików na żywo.

Niedawno podczas czatu live w serwisie Reddit, który odbył się w formule Ask Me Anything (czyli pytaj, o co chcesz), perkusista zespołu, Dave Rowntree, został zapytany o prawdopodobieństwo koncertu w Polsce. Pozostaje tylko czekać na potwierdzenie ze strony któregoś z organizatorów. Na ten moment żaden z nich nie udziela konkretnych informacji.

Dave Rowntree, perkusista zespołu Blur, nie pozostawił złudzeń - koncert w Trójmieście jest bardziej niż prawdopodobny. Dave Rowntree, perkusista zespołu Blur, nie pozostawił złudzeń - koncert w Trójmieście jest bardziej niż prawdopodobny.
Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń - niemal pewne jest, że w tym sezonie zobaczymy Blur nad Wisłą. A konkretnie w Trójmieście. Muzyk odpowiedział krótko i konkretnie: "Gdańsk. Rozmowy są w toku".

Sceny koncertowe w Trójmieście


Gdzie zatem możemy się spodziewać brytyjskiego kwartetu? Może to być Ergo Arena, ale może też być stadion Polsat Plus Arena, jednak drugie miejsce jest o tyle mało prawdopodobne, że dziś chyba taki zespół nie jest w stanie w Polsce zapełnić stadionu.

Blur to jeden z najwazniejszych rockowych zespołów XX wieku. Po raz pierwszy w Polsce gościł w 2013 r. - czy po dekadzie ponownie zobaczymy ich w Trójmieście? Blur to jeden z najwazniejszych rockowych zespołów XX wieku. Po raz pierwszy w Polsce gościł w 2013 r. - czy po dekadzie ponownie zobaczymy ich w Trójmieście?
Jednak patrząc na to, jak wygląda trasa koncertowa Blur, z największą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że Anglicy pojawią się na gdyńskim Open'erze. Festiwal wciąż nie ogłosił headlinera na czwartek, 29 czerwca, a Blur dzień później zagra na Roskilde. Kropki łączą się niejako same, ale nie przesądzajmy niczego. Na razie to tylko domysły, ale już jest za co trzymać kciuki...

W przypadku gdyńskiego Open'era należy wyjaśnić, dlaczego padło hasło "Gdańsk". Otóż gros wykonawców przyjeżdżających na ten festiwal nie rozróżnia naszych trzech miast. Poza tym, lądując na lotnisku w Gdańsku, mogą myśleć, że cały czas w nim są - w końcu odległość do przebycia jest niewielka. Już kilkukrotnie zdarzały się takie sytuacje, że ze sceny wykonawcy pozdrawiali właśnie Gdańsk.

Jeśli faktycznie dojdzie do koncertu w którejś z wymienionych lokalizacji, będzie to druga wizyta zespołu w Polsce. Po raz pierwszy gościli w 2013 r. na... Open'erze. Czy po dekadzie ponownie rozpalą główną scenę festiwalu? Dowiemy się niebawem, ale biorąc pod uwagę, że informacja o koncercie w Gdańsku wypłynęła od członka formacji, możemy chyba powoli zacierać ręce.
goch

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Zespół Golden Life powstał w: