• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zespół Lipali zawiesza działalność

osa
2 czerwca 2023, godz. 13:55 
Opinie (108)
Tomasz Lipnicki, lider formacji Lipali Tomasz Lipnicki, lider formacji Lipali

Smutna wiadomość dla fanów trójmiejskiego zespołu Lipali: w piątek jego lider, Tomasz Lipnicki, ogłosił, że formacja wstrzymuje działalność. "Zespół zawiesza działalność z różnych względów, których nie będę teraz tłumaczył".IMPREZY I WYDARZENIA Rockowe koncerty w Trójmieście

Finał trasy 45-lecie KSU
paź 22
Finał trasy 45-lecie KSU
Kup bilet
45-lecie KSU + Sexbomba
paź 21
45-lecie KSU + Sexbomba
Kup bilet
hNS
paź 21
hNS

Lipali to jeden z najbardziej znanych rockowych zespołów w Trójmieście. Założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 r., wkrótce po rozwiązaniu innej, słynnej na całą Polskę formacji, czyli zespołu Illusion.

Przez ponad 20 lat działalności muzycy wydali 8 albumów (ostatni na początku 2023 r). Mają na koncie m.in. nominację Fryderyka oraz kilka teledysków, o których głośno było nie tylko lokalnie - wzięły w nich udział takie znane postaci ze świata kultury, jak Katarzyna Figura, Leszek Możdżer, Mirosław Baka czy Tymon Tymański.

Wiele jednak wskazuje na to, że Lipali wkrótce przejdzie do historii. Opowiedział o tym w piątek lider formacji w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w programie "Rzecz o Polityce".

- Z zespołem Lipali będziemy się żegnać z państwem. Zespół zawiesza działalność z różnych względów i nie będę ich teraz tłumaczył. Chcemy zrobić trasę pożegnalną i pożegnać się w przyjaznej i miłej atmosferze - mówił Tomasz Lipnicki. - (...) Zespół wydał niedawno płytę, ale to niewiele znaczy, jeśli się nie gra koncertów, jeśli zapotrzebowanie na zespół jest niewielkie, to nie bardzo jest z czego żyć. Każdy z nas ma jakieś zajęcia poza Lipali, które przynoszą dochód i pozwalają nam płacić rachunki i żyć w miarę normalnie. Trzeba się skupić na tym, co jest istotne w danym momencie.

Prowadzący dopytywał, czy to będzie zawieszenie działalności, czy jednak definitywne zakończenie. Lipa jedynie odpowiedział, że owszem, jest szansa, że jeszcze kiedyś muzycy zapałają miłością do muzyki, którą wykonują i ludzie będzie chcieli przyjść na ich koncert, więc póki co jest jedynie zawieszenie działalności. Czas pokaże, jak dalej potoczą się losy gdańskiej formacji. Illusion też zakończyło działalność, a jednak wróciło po latach ku uciesze wielu fanów.
osa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 opinie)

27-320 zł
festiwal filmowy

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2002 r. podczas pierwszej edycji Open'er Festivalu wystąpił: