Wiadomości

stat

InstaTrójmiasto: asiakarpowicz

InstaTrójmiasto to nowy cykl, w którym rozmawiamy z osobami, które prowadzą popularne konta na Instagramie. Chcemy poznać świat mediów społecznościowych widziany ich oczami, dowiedzieć się więcej o kadrach, inspiracjach, zdobywaniu grona zaangażowanych odbiorców. Naszym pierwszym gościem jest Joanna Karpowicz-Prieba, na Instagramie znana jako @asiakarpowicz@trojmiejska.solniczka.Aleksandra Wrona: Czym dla ciebie jest Instagram?

Na Instagramie najbardziej interesują mnie konta:

znajomych 14%
influencerów 4%
gwiazd 2%
związane z moim hobby 24%
nie używam instagrama 56%
zakończona Łącznie głosów: 655
Joanna Karpowicz: Instagram stał się elementem mojej codzienności, to motywacja do szukania w niej ładnych kadrów. Traktuję go też jak rodzaj pamiętnika, który przyniósł mi przez te lata wiele dobra. Dzięki temu, że go prowadzę, miałam okazję wziąć udział w wielu ciekawych spotkaniach, choćby dzisiaj - gdybym nie prowadziła konta na Instagramie, nie spotkałybyśmy się w redakcji.

W jaki sposób prowadzisz swoje konto? Masz jakiś klucz, zgodnie z którym dodajesz zdjęcia?

Jeśli chodzi o moje prywatne konto, to działam spontanicznie. Publikuję wtedy, kiedy coś ciekawego mnie spotyka, kiedy chcę się czymś podzielić, opowiedzieć jakąś historię. Co do strony wizualnej, to jest to kwestia znalezienia swojego stylu. Staram się zachować spójność, mimo że pokazuję bardzo różne rzeczy - jedzenie, ludzi, książki, wydarzenia, kadry miejskie... Wspólnym elementem jest moje spojrzenie przez wizjer aparatu.

Pozytywne strony mediów społecznościowych


Jak zaczęła się twoja przygoda z Instagramem?

Zaczynałam w czasach, kiedy Instagram dopiero raczkował i nikt nie traktował go jako narzędzia promocji. Ot, aplikacja, w której można publikować zdjęcia. Prowadziłam akurat bloga kulinarnego, więc siłą rzeczy interesowały mnie wszelkie media społecznościowe. Nie spodziewałam się jednak, że to wszystko tak się rozrośnie.

À propos bloga kulinarnego, prowadzisz też drugie konto - @trojmiejska.solniczka

Tak, to projekt, który powstał kilka lat temu i miał na celu zintegrowanie trójmiejskich blogerów kulinarnych. Organizowałam dla nich różne spotkania i warsztaty, ale z czasem ten projekt ucichł. Później zdecydowałam się wrócić do tego profilu bardziej użytkowo, zamieszczam tam zdjęcia i wrażenia z wizyt w trójmiejskich restauracjach. Zawodowo również zajmuję się robieniem zdjęć i prowadzeniem profili w mediach społecznościowych dla trójmiejskich restauracji.

Czy prowadzenie takiego konta to dużo pracy?

Dla mnie to przede wszystkim przyjemność, pewnie dlatego, że moja pasja tak naturalnie przekształciła się w pracę. Wcześniej zdjęcia kulinarne robiłam niekomercyjnie, nie spodziewałam się, że później posłużą mi za portfolio. Teraz prowadzę profile kilku restauracji i wymaga to znacznie więcej pracy - szukania, sprawdzania, czytania. Żeby zaproponować coś ciekawego odbiorcom, sama muszę zdobyć wiedzę, np. o parzeniu kawy czy kuchni japońskiej.

Pamiętasz moment, kiedy na twoim koncie pojawiło się równe 10 tys. obserwatorów?

Pewnie! Nie będę kłamać, że na to nie czekałam. To był bardzo miły moment, chociaż myślę, że gdybym teraz zaczynała od zera, dużo trudniej byłoby mi zgromadzić taką społeczność.

Co według ciebie jest kluczem do "rozkręcenia" swojego konta?

Warto stawiać na szczerość i nie nastawiać się na to, że będzie się na tym zarabiać. Myślę, że jeśli ktoś naprawdę lubi to, co robi, to jego obserwatorzy to czują. Wiadomo, że prędzej czy później pojawią się propozycje reklamowe, sama z nich czasem korzystam, ale trzeba umieć znaleźć złoty środek i nie robić niczego na siłę. Ja np. nie lubię pokazywać za dużo siebie i nagrywać mówionych stories, więc tego nie robię, ale moim odbiorcom to pasuje. Ważna jest też konsekwencja w działaniu.

Urządziła ślub lalek na gdańskiej plaży


Na koniec chciałabym zadać ci pytanie z nieco innej bajki. Przedstawiasz się jako zakochana w Trójmieście. Co tak cię w nim urzekło?

Mam wrażenie, że Trójmiasto chłonę jak gąbka i nigdy nie będę miała go dosyć. Jest tu tyle do odkrycia! Nie umiem nazwać tego, co mnie urzekło... Trójmiasto ma w sobie to "coś", co przyciąga jak magnes.

InstaTrójmiasto to cykl, w którym zapraszamy do redakcji osoby, które prowadzą popularne konta na Instagramie. Chcemy się lepiej poznać, wymienić doświadczeniami, a przede wszystkim przedstawić naszym czytelnikom konta warte uwagi. Uważasz, że twój profil jest ciekawy? A może masz swojego ulubionego instagramera z Trójmiasta? Napisz do nas na: instatrojmiasto@trojmiasto.pl

29

lutego

Five Stars Hip-Hop Festiwal Gdańsk, Stary Maneż

07

marca

Varius Manx i Kasia Stankie... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

08

marca

Poeci Rocka Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Kaligrafia nowoczesna: nietypowa pasja Olgi Grochowskiej
Kaligrafia nowoczesna: wywiad

Kulinaria

Charytatywna kolacja z Marcinem "Różalem" Różalskim
Różal wspierał zwierzaki w Oliwie

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Pseudonim Stefana Chwina, gdańskiego pisarza to: